Jdi na obsah Jdi na menu
 


Uskutečněné akce v roce 2014

pf-2015-stastny-novy-rok.jpg

 Advent plný andělů 2014

imgp2551.jpgDne 27.11. 2014 se v multifunkční hale Gong uskutečnil VIII. ročník

této charitativní akce.

Středisko se na této akci prezentovalo jednak prodejem svých výrobků, vánočních dekorací a celkovou prezentací zařízení.

I letos jsme se zúčastnili tzv. „tiché dražby“, kde o náš výrobek byl opět zájem a krásný pedigový Anděl byl vydražen.

 

Na závěr bychom chtěli Všem  poděkovat a říci, že jsme zde  „potkali  spoustu andělů“. Najednou tu byli, podali nám ruku, a zase zmizeli, aniž by čekali na poděkování. "Andělem" může být každý člověk sám.

 

                        Za přízeň  děkují klienti a zaměstnanci Střediska pracovní rehabilitace.

 Vánoční turnaj ve stolním tenisu
dscf2163.jpgStolní tenisté Střediska pracovní rehabilitace se v závěru roku, konkrétně 6.12.2014 zúčastnili tradičního vánočního turnaje. Musíme ovšem poopravit, že nejen zúčastnit, ale i dosáhnout sportovních úspěchů, což se jim samozřejmě podařilo, když dokázali zúročit pravidelný trénink. K dosaženým úspěchů jim samozřejmě gratulujeme a děkujme za dobrou reprezentaci Střediska,

XI. ročník Sportovní olympiády pro osoby a mentálním postižením

Dne 05.12.2014 proběhl v profesionální bowlingové herně Bowling Sky již 11-tý. ročník dscn0129.jpgSportovní olympiády pro osoby s mentálním postižením v bowlingu, za finanční pomoci Krajského úřadu Moravskoslezského kraje.Pořadatelem této akce byl sportovní klub Střediska pracovní rehabilitace v Ostravě – Porubě. Olympiády se zúčastnila družstva z Moravskoslezského kraje.. Celkem se sportovní olympiády účastnilo13 tříčlenných družstev + doprovod, celková účast byla 85 osob ( 70 aktérů + 15 hostů).. Soupeřilo se jednak v soutěži družstev a jednak i v soutěži jednotlivců, kde byli vyhodnoceni tři nejlepší hráči v kategorii mužů a tři nejlepší hráčky v kategorii žen. V soutěži družstev se projevily pravidelné tréninky pořádajícího sportovního oddílu Střediska pracovní rehabilitace „Chachaři“, který vybojoval nejen prvenství , ale i druhé místo v soutěži družstev. Celý turnaj probíhal v soutěživém duchu, všichni účastníci byli touto atmosférou příjemně ovlivněni. Radovali se nejen z úspěchů, ale i ze setkání s kamarády, které znali z minulých ročníků. Kladně celý průběh olympiády byl hodnocen i ze strany doprovodu.

Dále děkujeme všem zúčastněným, vedoucímu profesionální bowlingové herny a všem ostatním, kteří se podíleli na organizaci a zdárném průběhu této části 11. sportovní olympiády pro osoby s mentálním postižením v bowlingu.

Rehabilitační pobyt Budišov nad Budišovkou
Podzimní rehabilitačně ozdravný pobyt klientů denního stacionáře SPR Ostrava proběhl dscf2024.jpgs podporou SMO ve dnech 20.9. – 26.9.2014. Týdenní pobyt v přírodě se vyznačoval dobrou náladou. Denně se sportovalo na venkovních hřištích nebo tělocvičnách, kde proběhl turnaj ve stolním tenisu. K dispozici byly i klubovny, kde se hrály společenské hry, realizovaly večerní diskotéky. Procházky a sportovní aktivy přispěly k utužení fyzického zdraví. V závěru pobytu se veškeré sportovní i společenské činnosti vyhodnotily a všichni obdrželi drobné ceny.
 Středisko je opět útulnější…

Díky vstřícnému postoji SMO - odboru sociálních věcí, školství, sportu a dscn0107.jpgvolnočasových aktivit, který poskytl účelovou dotaci na projekt „Zkvalitnění podmínek pro realizaci projektu denního stacionáře pro lidi s mentálním a kombinovaným postižením“ byly provedeny výměny podlahových krytin v části budovy a malování celého zařízení. Jednotlivé prostory získaly novou barevnou tvář, která zpříjemňuje plnění stanovených individuálních programů klientů SPR.

Sportovci SK CHachaři v Polsku

Na IV. mezinárodním sportovně-rekreačním setkání, které proběhlo v polských dscf2044.jpgKatowicích ve dnech 11.9. - 13.9.2014 se členům sportovního klubu SPR Ostrava i v tomto roce dařilo. Zúročili celoroční tréninky v bowlingu, bocce, šipkách, stolním tenisu a ve všech disciplínách obsadili 1.místo. Celkem si domů přivezli 4 zlaté a 2 stříbrné medaile. Pořadatelé akce se velmi dobře postarali o kvalitní ubytování i stravování. Již nyní se budeme připravovat na další ročník sportovního setkání.

 Rehabilitační pobyt

Rehabilitační pobyt klientů Střediska pracovní rehabilitace - DS Hotel Praděd Thamm – Zlaté Hory 12.7. – 18.7. 2014

dscn0259.jpgLetní ozdravný rehabilitační pobyt klientů Střediska pracovní rehabilitace proběhl ve dnech

12.7. – 18.7. 2104. Zúčastnilo se ho celkem 25 dotovaných osob. Program týdenního pobytu byl předem písemně zpracován a zaměřen na osamostatňování lidí s mentálním postižením. Účastníci pobytu byli rozděleni do tří skupin, tzn., že byl plně uplatněn individuální přístup, dbáno na jejich možnosti a schopnosti fyzické i psychické. Lze konstatovat, že rehabilitačně ozdravný pobyt při této taktice zcela splnil očekávání jednotlivých vedoucích skupin. U všech klientů došlo ke zlepšení v sebeobsluze, dodržování hygienických návyků, k celkové regeneraci tělesné schránky.

Strava byla podávána 5x denně,  snídaně formou rautu – tzv. švédského stolu ,  2x denně bylo teplé jídlo ( oběd, večeře ), vhodně sestavena, doplněna ovocnými svačinkami a  celodenním pitným režimem.

Ubytování odpovídalo potřebám skupin ( pro tři a čtyři účastníky ), bylo zde k dispozici vše potřebné pro klidné prožití pobytu. V rámci ubytování bylo možné využít přilehlých prostor – místnost s TV a kompletně zařízené kuchyně včetně lednice, mikrovlnky a varných konvic.

Hygiena byla na dobré úrovni, vše bylo denně čisté, úklid pokojů a přilehlých prostor  prováděn dle potřeby,  minimálně však 1x denně, velká pozornost kladena na čistotu WC a koupelny.

Všichni odcházeli spokojeni, odnášeli si krásné vzpomínky na rehabilitační pobyt, plný veselí, soutěžení, her. Loučili se neradi, až věcné dárky je smířily s koncem akce. V závěru všichni projevili spokojenost s průběhem pobytu, taktéž jejich zákonní zástupci vyslovili poděkování za zdárný průběh a bohatý program, který připravili pracovníci SPR a péči, kterou věnovali jejich rodinným příslušníkům.  Další obrázky ZDE

Čekají nás prázdniny

Závěru letošního školního roku nepřálo počasí jako v předchozích létech, ale nám to nic dscn0133.jpgneubralo z dobré nálady, jelikož jsme si připravili preventivně i "mokrou variantu". zvládli jsme vše v pohodě. Svá herní stanoviště jsme rozdělili do jednotlivých místností ve Středisku. Soutěží se zůčastnilo celkem 12 družstev po 4 závodnicích. Disciplín bylo celkem osm - skládání puzzli, malování naslepo, házení kroužků, hledání klíče s indiciemi a další. Před polednem se počasí částečně umoudřilo, tak jsem mohli konečně začít s grilováním párků a tzv. vyléz na zahradu. Konec dobrý .. všechno dobré a teď hurá na prázdniny !!!

Bowling 2014

Návštěva Bowling Sky Vltava probíhá pravidelně po celý rok. Nejsme žádní profesionálové, dscn0111.jpghrajeme pro zábavu, ale výsledy našich hráču jsou ohromující. Průměrné skóre něco okolo 95 jsme na poslením tréninku překonaly  výsledkem 152. Pro někoho běžná hra, pro nás velký úspěch. Na každém tréniku probíhájí mezi hráči vzrušené debaty, jakých kdo dosáhl výsledků. A opět se těšíme na další trénik bowlingu. Všechny tréningy, byť jsou vedené zábavnou formou dobře poslouží jako příprava na podzimní Krajsou olympiádu v kuřelkách, jejích všechny dosavadní ročníky ovládli naši hráči ze Střediska.
 Zahradní využití

Pravidelně navštěvujme prostory a zahradu centra volného času v Ostravě - Porubě. Klienti se zde těší na tvůrčí dílny, ale také na sportovní  aktivity na zahradě v podobě stolního dscn0068.jpgenisu, minigolfu, ruských kuželek, posilovacích strojů a bocci. Konají se zde pravidelné tréninky stolního tenisu našeho družstva, které pak sbírá úspěchy na různých turanjích.

Příjemné počasí venku často vybízí k pobytu na naší zahradě, a tak jej využíváme naplno. Pro naše klienty jsme připravily soutěžní dopoledne na zahradě, které bylo naplněno spousty závodů zaměřených ne jen na pohyb, ale také na rychlost a přesnost. Největší nadšené přinesla disciplína hodu na cíl, ve které bylo možno nasbírat spousty bodů. Překvapením dopoledne byla soutěž ve sběru šišek na rychlost, která měla i praktický efekt a to úklid zahrady. Všichni jsme se tuto akci užili a těšíme se, že brzy bude další možnost si zasportovat

SENIOR – JUNIOR – HANDIKEPIÁDA 2014

7.ročník sportovního a vědomostního klání proběhl dne v areálu Domu s pečovatelskou dscn0042.jpgslužbou ASTRA na ulici I.Sekaniny v Ostravě-Porubě 30.5.2014. Jako každoročně se této akce účastnili klienti z Centra sociálních služeb, Střediska pracovní rehabilitace, studenti Střední školy prof. Z.Matějčka a Základní školy Porubská. Tento ročník byl pro naše středisko velmi úspěšný. V celkovém pořadí uspěl Petr Kašík, který obsadil 1. místo a dále David Střižík vybojoval 2. místo. Blahopřejeme všem účastníkům, kteří ve sportovních a vědomostních disciplínách prokázali týmového ducha a dokázali se radovat z každého úspěchu..    Foto...

Výlet na výstavu MINIATUR

Dne  25. 6  jsme navšívili Ostravský svět miniatur. Miniuni je zajímavou atrakcí pro děti i dscn0086.jpgdospělé. Ve venkovní areál, v jehož půvabně upraveném exteriéru můžete shlédnout 34 modelů významných evropských staveb jako je například Eiffelova věž, londýnský Big Ben, Staroměstkou radnici, jednu z největších pamětihodností Berlína Braniborskou bránu, aj. Modely jsou postaveny v měřítku 1:25. Areál oživují železniční tratě s vláčky a vodní cesty s parníkem. I když počasí nevyšlo, tak jak jsem si přáli prohlídku jsme si všichni moc užili. Největší úspěch měla 12 metrová Eiffelova věž. Těšíme se na příští návštěvu.

XI.ročník SPORTOVNÍ  OLYMPIÁDY V KUŽELKÁCH

Pořádajícímu SK Chachaři Ostrava se podařilo získat hlavní cenu -  1. místo !

proběhl v areálu Kuželny Sareza v Ostravě – Porubě, na ul. Skautská 11/6093 pod dscf0021.jpgzáštitou KÚ MSK, Krajské organizace SPMP z.s., firmy Rappa s.r.o. a Pekařství Boček dne 07.5.2014. Pořadatel - Sportovní klub SPR Ostrava  CHACHAŘI zvládl tuto velkou akci na výbornou. XI.ročník sportovní olympiády se vyznačoval  vysokým počtem účastníků. Celkem se sešlo více jak 125 sportovců a jejich fanoušků ( soutěžilo 23 družstev + doprovody + hosté ). O účastníky sportovního klání bylo opět dobře postaráno: přítomným se dostalo bohatého pohoštění spolu s teplým obědem a pitným režimem a na památku si všichni aktéři odnesli účastnické listy, medaile i poháry.   Foto..zde

 Pokračuje spolupráce s ABB,s.r.o.

Společnost ABB v České republice je přední světovou společností působící v oblasti 20140410_104159.jpgenergetiky. Již několik let pomáhá NNO - lidem se zdravotním postižením. Spolupráce ABB a SPR probíhá každoročně jako pomoc při organizování velkých akcí (dobrovolníci z firmy ABB ). Ze strany SPR se jedná o prezentaci organizace přímo v jejich sídle. V dubnu 2014 zaměstnanci a klienti SPR uskutečnili pro tuto firmu již tradiční „Velikonoční jarmark“  a to přímo v Nové Karolíně Ostrava-sídle fa  ABB.
  Rodinné finance

V rámci celoživotního vzdělávání se dne 11.4.2014 ve Středisku pracovní rehabilitace dscn0088.jpguskutečnil seminář na téma Podepsat můžeš, přečíst musíš: tzn. základní pravidla závazkových vztahů a typové smlouvy, doporučené postupy při uzavírání smluv, praktické aspekty zákona o spotřebitelském úvěru, důsledky nesplnění smluvních povinností vedla Mgr. Markéta Dunděrová, zaměstnanec NRZP ČR pro Moravskoslezský kraj. Jednalo se o jednu z akcí, probíhající pod názvem  Abeceda rodinných financí - finančního vzdělávání.

 Hudební skupina MARBO v DPS Slunečnice

10.4.2014 jsme přijali pozvání na výchovný koncert skupiny MARBO. Jedná se o dscn0077.jpgprofesionální hudební skupinu z Brodku u Prostějova, která svým vystoupením přináší radost dětem, mládeži i dospělým v celé republice. Profesionální vystoupení bylo v podání živé hudby se slovním doprovodem, ozvučené špičkovou profesionální aparaturou, nasvíceno světelnými efekty hodnoceno všemi posluchači z řad klientů SPR velmi kladně. Členové skupiny svým projevem zaujali, „vtáhli“ přítomné do svého programu a navíc je naučili písničku  „Počítač a děda„.

A opět tvůrčí dílna ….

dscn0035.jpg

Všichni klienti SPR-denního stacionáře se aktivně zapojují do tvůrčích činnosti, proto rádi navštěvují dílny, pořádané KC Poruba. Únorová tvůrčí dílna proběhla v Centru volného času Poruba na téma „VESELÝ TUČŇÁK“.

Výrobky se zdařily, děkujeme pracovníkům  KC za empatický přístup a dobré nápady.

Populárně naučný program  Dvě malá sklíčka

Dne 18.02.2014 jsme se vydali do nafukovacího planetária, kde jsme si povídali o dvou školácích, kteří se dscn0012.jpgsetkali s astronomkou, která jim ukázala nebeská tělesa a vyprávěla o vynálezu dalekohledu na začátku 17. století. Díky němu jsme spatřili do té doby neznámá tělesa ve Sluneční soustavě i v naší Galaxii a nahlédli jsme do opravdových hlubin velmi vzdáleného vesmíru. Součástí pořadu byla ukázka nejznámějších souhvězdí, která jsou od nás vidět v průběhu roku.

Akreditovaný kvalifikační  kurz

Akreditovaný kvalifikační  kurz „Pracovník v sociálních službách „  jehož pořadatelem je Středisko pracovní rehabilitace Ostrava,  byl ukončen dne 7.2.2014 . Úspěšní absolventi  získali oprávnění k výkonu pracovní činnost přímá obslužná péče, základní výchovná nepedagogická činnost a provádění volnočasových aktivit.  BLAHOPŘEJEME !!!