Jdi na obsah Jdi na menu
 


Napsali o nás

Napsali o nás dne 27. 5. 2022, Facebook městského obvodu Ostrava-Poruba

Senior-junior-hendikepiáda

Po dvouleté přestávce se už třináctý ročník uskutečnil na zahradě Domu s pečovatelskou službou Astra. Jednotlivé týmy tvořily děti ze základní školy Porubská, senioři, klienti Střediska pracovní rehabilitace a studenti Střední školy prof. Zdeňka Matějčka. Soutěžilo se v deseti disciplínách. Hrál se vzdušný hokej, hledaly se rýmy, unikalo se z labyrintu, spouštěl se míček, našlapovalo se na stopy, lovily se rybičky, kreslilo se jedním tahem, řešilo se sudoku, hrálo se domino jinak a chytala se zmrzlina do kornoutů.

 

Napsali o nás dne 1. 4. 2020, Facebook novorozeneckého oddělení Městské nemocnice Ostrava

Poděkování za roušky

Pracovníci oddělení nám i všem dalším dárcům poděkovali za věnované roušky, které jsme společně ušili.

 

Řekli o nás 27. 11. 2019

Český rozhlas Ostrava - Naďa Čvančarová

Moderátorka ČR Ostrava v živém vstupu představila naše zařízení. Posluchače seznámila, že se nachází v našem stacionáři, a poté je seznamovala s informacemi o našem zařízení. Rozhovor byl uskutečněn s ředitelkou denního stacionáře - Lenkou Čadeckou, která posluchače i moderátorku provedla zařízením a odpovídala na dotazy. Zároveň jsme všechny posluchače pozvaly na Advent plný Křídlení, který se uskuteční 28. 11. 2019 v Gongu, kde se naše zařízení bude prezentovat formou prodeje výrobků z našich dílniček.

 

Napsali o nás dne 24. 6. 2019

Poděkování, které potěší

Moc Vám i Vašim kolegům děkuji za Vaši práci a starosti, díky provozu SPR a spokojenosti Martina v jeho „práci“ máme ještě i my jako rodiče možnost pracovat a žít tak plnohodnotný život – samozřejmě v našem případě i za pomoci celé rodiny.

Přeji všem pohodové léto a zasloužený odpočinek a ještě jednou děkuji za Vaši práci.

Mgr. Marie Schindlerová, opatrovník Martina Schindlera

 

Napsali o nás dne 14. 6. 2019, Facebook Městské policie Ostrava

(Ne) Bezpečí na ulici

Strážníci z úseku prevence a propagace Městské policie Ostrava pro posluchače Střediska pracovní rehabilitace připravili speciálně upravenou besedu pro handicapované na téma zvýšení bezpečí v běžném životě.

 

Napsali o nás dne 31. 5. 2019, Facebook městského obvodu Ostrava-Poruba

Senior-junior-hendikepiáda

Hod míčkem, hra v kuželky, luštění kvizů, poznávání předmětů hmatem, curling, lovení gumiček z vody nebo hra Dr. Heuréka. To jsou některé z disciplín, které v areálu DPS ASTRA absolvovalo čtyřiadvacet týmů složených z klientů Střediska pracovní rehabilitace, zdravotně postižených studentů Střední školy prof. Zdeňka Matějčka, seniorů z Centra sociálních služeb Poruba a dětí Základní školy na Porubské ulici 832. K dobré náladě všem hráli Porubští trubači.

 

Napsali o nás dne 7. 5. 2019, POLAR televize Ostrava

V 10. ročníku zaměstnaneckých grantů rozdělí ArcelorMittal neziskovkám 631 tisíc

Zaměstnanecké granty ostravské huti ArcelorMittal slaví jubilejní 10. ročník. Huť během této doby prostřednictvím svých zaměstnanců podpořila 523 regionálních projektů částkou téměř 7 milionů korun. V letošním ročníku rozdělí mezi 42 projektů 631 tisíc korun. Finance poslouží třeba k rekonstrukci táborové kuchyně, k nákupu knih pro školní knihovnu nebo na vybavení dobrovolných hasičů.

 

Napsali o nás dne 4. 10. 2018

Evropské dny handicapu – turnaj v Bociie

Boccia je výborná hra pro všechny, bez rozdílu postižení. Účastníci byli nadšeni, vedoucí družstev maximálně spokojeni. Stupně vítězů nebyly v tomto případě tím nejdůležitějším. Přesto se sluší zmínit, že první příčku obsadil ABAK – počítadlo, na druhém místě stanuli domácí borci SŠ prof. Zdeňka Matějčka a třetí pozici vybojovali Chachaři Ostrava.

Každý z účastníků převzal z rukou ředitele pořádající školy Radovana Maresze drobné dárky, všichni tři vítězové pak navíc profesionální sadu pro rozhodčí a počítadlo na bocciu.

 

Napsali o nás v radničním zpravodaji PRIO 7-8/2018, str. 9

Senoir-junior-handicapiáda 2018

Původní myšlenkou této akce, která byla zahájena v roce 2008, bylo spojit světy třech skupin: seniorů, dětí a hendikepovaných. XI. ročník se uskutečnil v pátek 1. 6. 2018 na zahradě DPS Astra.

Tříčlenná družstva složená z dětí z družiny Základní školy na Porubské ulici, klientů Střediska pracovní rehabilitace a porubských seniorů plnila zadané úkoly na jednotlivých stanovištích.

Středisko i letos v soutěži smíšených družstev obsadilo 1. a 3. místo. Gratulujeme!!!

 

Napsali o nás dne 2. 5. 2018

Poděkování za sbírku

Srdečně vás všechny zdravíme z Momentu,

rádi bychom poděkovali za pěknou sbírku, kterou jste pro Moment uspořádali a děkujeme rovněž všem dárcům za jejich podporu. Moc si toho vážíme.

Obdržela jsem informaci z našeho skladu a mám pro vás zpětnou vazbu, celkově se u vás nasbíralo 45 kg oblečení, navíc boty, kabelky, peřina... Všechny dary byly již roztříděny a jsou rozváženy do našich obchodů.

Budeme rádi, když nám zůstanete nakloněni i nadále.

Hana Krylová - Fundraiser

 

Archiv napsali o nás