Jdi na obsah Jdi na menu
 


Archiv napsali o nás

 

Ostravská radnice 07-08/2015        najdete ZDE

 

Firma   ABB    WEB     najdete zde     prosinec 2014

 

PRIO listopad 2014          článek najdete zde

Porubská radnice informuje občany

 

PRIO červenec 2013         článek najdete zde

Porubská radnice informuje občany               článek najdete zde

 

 

PRIO červen 2013             článek najdete zde

 Porubská radnice informuje občany

 

tyden.jpg

 

            článek najdete zde

 

 

 

PRIO říjen 2012                  článek najdete zde

 Porubská radnice informuje občany

 

 

 PRIO červenec 2012           článek najdete zde

 Porubská radnice informuje občany

 

23.2.2011 Sociální automobil pomáhá znevýhodněným lidem

mo_top_staraporuba_c.jpg

Klientům porubského Střediska pracovní rehabilitace na ulici L. Podéště slouží od února nový užitkový vůz, který obdrželi díky projektu Sociální automobil. Méně pohybliví či zcela nepohybliví lidé, kteří využívají služeb střediska, se tak mohou pohodlně přepravit na různé kulturní, společenské a sportovní akce. Mají tak více možností, jak aktivně a smysluplně trávit volný čas, což přispívá k jejich duševní pohodě.
„Přeprava klientů pro nás dosud představovala problém. V minulosti jsme sice zakoupili starší automobil, často jsme ale museli investovat do jeho oprav. To nás stálo nemalé prostředky, kterých nemáme nazbyt. Nové vozidlo pro nás představuje obrovskou pomoc,” říká Lenka Hankeová, ředitelka Střediska pracovní rehabilitace, které poskytuje služby osobám s mentálním i kombinovaným postižením.
Klíče od nového automobilu Ford Transit předal zástupcům porubského střediska Břetislav Božoň z reklamní agentury Kompakt, která se od roku 1997 snaží za spoluúčasti svých partnerů vytvořit a zdokonalit vozový park v ústavech a zařízeních pro výchovu, rehabilitaci a integraci hendikepovaných lidí. Pronájem automobilů těmto organizacím je financován z prodeje reklamních ploch na karoseriích sociálních automobilů. Ty jsou pak polepeny propagačními materiály různých firem, které tak přispěly na dobrou věc.
„Aktivita soukromých společností, které přispívají ke zkvalitňování služeb v sociální oblasti, je nesmírně cenná. Pomoc nejlépe ocení noví uživatelé, pro které jsou tyto služby mnohdy nepostradatelné. Pro sociální ústavy a zařízení tohoto typu je finančně nereálné zajistit si vlastními zdroji kvalitní vozový park. V mnoha institucích mají pracovníci k dispozici automobily ve špatném technickém stavu nebo nevhodné pro přepravu znevýhodněných osob. Získat finance na nový vůz s odpovídajícími parametry je pro ně obtížné. Projekt Sociální automobil je proto ideálním řešením, jak zjednodušit začlenění hendikepovaných lidí do společnosti,“ sdělil místostarosta Jan Dekický.

 

 Poruprio-napsali-o-nas.jpgbská radnice březen 2011

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Porubská radnice červenec 2010

 Obrazek

 

Porubská radnice květen 2010

 Obrazek

 

Porubská radnice   7- 8 / 2009    - Utkání generací se vydařilo

Obrazek

 

 

Porubská radnice 6/ 2009 - CHACHAŘI zvítězili ve sportovní olympiádě

Obrazek